• https://www.facebook.com/ElbistanliBiyografi/
Av. Şaban KURT
1971 yılında Elbistan’da doğdu. İlkokulu Elbistan Kümbet İlkokulu’nda, orta ve liseyi Elbistan İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. 1993 yılında yayınlanan Cumhuriyetin 70. Yılında Elbistan Yıllığı’nın hazırlama komitesi başkanlığını yaptı.

Üniversitede iken bir grup arkadaşı ile birlikte Çakıltaşı isimli edebiyat dergisini çıkardı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Askerliğini Erzincan’da kısa dönem er olarak yaptı. 1999 yılında serbest avukatlık yapmaya başladı.

2000 yılında Maraşder (Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) kurucuları arasında yer aldı. Dört yıl Maraşder’in Genel Sekreterliği’ni yaptı.

2004 yılında yerel seçimlerde İstanbul Eminönü ilçesi, AKP’den meclis üyesi adayı oldu ve aynı yıl AKP İstanbul İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Komisyon Üyesi oldu. 2006 yılında Maraşder Genel Başkanlığı’na seçildi. 

2009 yılında Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri oldu. 2009 yılında ‘Tenha Şiirler’ isimli şiir kitabı yayınlandı. Halen Maraşder Genel Başkanı ve Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri olan Kurt, serbest avukatlık yapmakta olup evli ve üç çocuk babasıdır.
  
1930 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM
ÜYE GİRİŞİ
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret103614