• https://www.facebook.com/ElbistanliBiyografi/
Cesur ÇULHA
1985 yılında Elbistan’da doğdu. İlkokul dördüncü sınıfa kadar Tokat-Turhal’da, ortaokul ve liseyi ise Kilis’te okudu.  Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı ile Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümlerinde lisans eğitimini tamamladı.

Ortadoğu Gazetesi’nde çeşitli yazıları yayınlandı. ‘Türkü’, ‘Türk’çe’ ve ‘Ferman’ kültür-edebiyat dergilerinde birçok şiiri ve deneme yazısı yayınlandı. ‘Türk’çe’ ve ‘Ferman’ dergilerinde kuruculuk ve Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı.

Ülkü Ocakları’nın birçok kademesinde yöneticilik, Ülkü Ocağı Başkanlığı ile Milliyetçi Hareket Partisi’nde İlçe ve İl Yöneticiliği yapan Çulha; Milliyetçi Hareket Partisi’nden 26. Dönem Kayseri Milletvekili Aday Adayı oldu. Halen Milliyetçi Hareket Partisi’nde yöneticilik yapmaktadır.

Müteşebbis Esnaf, Sanayici ve İşadamları Derneği (MESANDER) Kayseri İl Sekreterliği görevini de sürdürmekte olan dış ticaret uzmanı Çulha, halen Haska Çelik Kapı Firması’nda Dış Ticaret Müdürü olarak iş hayatına devam etmekte ve Kayseri’de ikamet etmektedir. 
  
1564 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM
ÜYE GİRİŞİ
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret103616