• https://www.facebook.com/ElbistanliBiyografi/
Doç. Dr. Alpaslan OKUR
1976 yılında Elbistan’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. 1994 yılında Mükrimin Halil Lisesi’nden mezun oldu.

1999 yılında Gazi Üniversite’sinden mezun olduktan sonra kısa bir süre Ankara Nallıhan’da Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı.

1999 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünde araştırma görevlisi olarak akademik hayatına başladı. Sırasıyla 2000-2003 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü, 2003-2007 yılları arasında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisansını 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, doktorasını da 2007 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. 2008 yılında Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi, 2009 yılında yardımcı doçent olarak görev yapmış, 2014 yılından itibaren de doçent olarak çalışmaktadır. 2012 yılında YÖK’ün doktora sonrası araştırma desteği kapsamında London Metropol Üniversitesi (Londra/İngiltere)’nde araştırmacı olarak Türk okulları ve Türkçe öğretimi üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Fakülte Kurul üyeliği, Türkçe Öğretmenliği Bölüm Başkan yardımcılığı, Yabancılara Türkçe Öğretimi ABD Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı gibi idari görevlerde bulunmuştur.

Yurtiçi ve yurt dışında Türkçenin ana dili olarak öğretimi ve Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi üzerine kitap, makale, proje çalışmaları ve bilimsel toplantı/çalıştay/sempozyum/kurultaylarda tebliğleri bulunmaktadır.
  
2354 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM
ÜYE GİRİŞİ
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret111185