• https://www.facebook.com/ElbistanliBiyografi/
Ali ÖZTUNÇ
Aslen Elbistanlı olan Ali Öztunç, 1976 yılında Almanya’nın Hofgeismar kentinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenimini Elbistan'da sürdürdü. Elbistan Mükrimin Halil Lisesi’nin ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitiren Öztunç, üniversite öğrencisi iken, 1996 yılında da gazetecilik mesleğine başladı.

1999 yılında sarı basın kartı sahibi olan Öztunç, 6 yıl Kanal D Ankara Haber Merkezi'nde gece, polis-adliye, Savunma, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı muhabirliği görevlerini yürüttü. Öztunç, daha sonra 2 yıl Show TV Haber Merkezinde benzer görevler de aldı. 2 yıl Kanal Türk Televizyonunda Haber Müdürlüğü yapan Öztunç, Vatan Gazetesi’nde ise parlamento muhabiri olarak çalıştı. Habertürk Gazetesi’nde parlamento ve CHP muhabiri olarak görev yapan Ali Öztunç, 2011 yılından bu yana Ana Muhalefet Partisi CHP’nin TBMM’deki Basın Danışmanlığı görevini yürütüyordu.

Öztunç’un, Afganistan ve Irak savaşlarını anlatan ‘En Son Umutlar Ölür’ adlı bir de kitabı bulunuyor. Öztunç, 1999 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından “Susurluk Seçimde” haberi ile “Yılın Gazetecisi” seçildi. Öztunç, 14 Mayıs 2013 tarihinde TBMM’de CHP kontenjanından RTÜK Üyeliğine seçildi.
  
1644 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM
ÜYE GİRİŞİ
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret103573