• https://www.facebook.com/ElbistanliBiyografi/
Doç. Dr. Tekin ÇOLAKOĞLU
1970 yılında Elbistan'da doğdu. İlk ve orta ve lise öğrenimini Elbistan’da tamamladı. Orta ve Lise öğrenimi sırasında futbol ve voleybol oynadı. Elbistan Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun oldu.

1992 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü kazandı. 1996 yılında mezun oldu, aynı yıl yüksek lisansa başladı ve 2000 yılında tamamladı. 1998 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 2000 yılında doktora programına başladı. 2004 yılında Doktora programını başarı ile tamamladı. 2006 yılında öğretim görevlisi, 2007 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak atandı. 2014 yılı Ocak ayında Doçent ünvanını almaya hak kazandı. Spor Yöneticiliği Bölümü Başkan Yardımcılığı görevi de yapmıştır. 2010 yılında, Barcelona Ekonomi Üniversitesinde Spor Hukuku eğitimi aldı. 

Türkiye Oryantiring Federasyonu Sponsorluk Kurul Başkanlığı, Türkiye Oryantiring Federasyonu Üniversiteler Ar-Ge Kurulu Üyeliği, Üniversite Sporları Federasyonu Oryantiring Teknik Kurul Üyeliği, Gazi Üniversitesi Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Merkezi Başkan Yardımcılığı ve Oryantiring Birim Sorumluluğu, Gazi Üniversitesi Oryantiring Takımı Sorumlusu, Türkiye Çim Hokeyi Federasyonu Asbaşkanlığı, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Organizasyon Kurulu Üyeliği, Spor Yöneticileri ve Spor Kulübü Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Keçiören Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Gazi Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Spor Bilimleri Derneği Üyeliği, görevlerinde bulunmuş ve bu görevlerin bir kısmı halen de devam etmektedir. 11 Kasım 2012 tarihinde Ankara'da yapılan 3. Genel Kurulu'nda Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı seçilen Çolakoğlu, bu görevini 2016 yılındaki Genel Kurul'a kadar sürdürdü. Kendisi gibi akademisyen olan Prof. Dr. Filiz Fatma Hanım ile evli olan Çolakoğlu'nun üç çocuğu bulunmaktadır. 
  
6472 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM
ÜYE GİRİŞİ
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret111185